(Ne)závislosť médií a lekári

Autor: Andrej Vasky | 4.4.2015 o 0:00 | (upravené 8.4.2015 o 23:27) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  105x

 

Dlho som rozmýšľal o tom či napísať tento blog, no po posledných zverejnených informáciách, či už na SME, alebo v iných médiách som sa rozhodol reagovať. Zdravotníctvo, je na Slovensku jednou z tém, ktorá sa vyskytuje najčastejšie, predovšetkým v médiách. Bohužiaľ väčšinou v negatívnom zmysle. To že tento sektor nie je momentálne “zdravý“, to je jasné, ale čo ma viac irituje, je nenávisť médií a antikampaň voči lekárom. Na internete, alebo v novinách nájdete desiatky článkov o tom ako lekári ublížili pacientom, ako berú úplatky, ako niekoho zmrzačili, nebodaj zabili a podobne.

Momentálne pracujem dlhšiu dobu v zahraničí, mal som teda tú možnosť porovnať si profesionalitu slovenských a zahraničných lekárov.  A dovolím si tvrdiť, že niekedy sa mi profesionalita našich lekárov zdá dokonca vyšsia. Samozrejme, nie vždy tomu tak je, ale to je vo svete všade rovnaké. Udivuje ma však to, aká vojna prebieha voči lekárom na Slovensku hlavne čo sa týka médií, ale aj politických strán. Ja za tým vidím kampaň jednej nemenovanej finančnej skupiny. Už dlhšie je známe, že sa táto skupina snaží získať čo najviac štátnych nemocníc do súkromného sektoru a ak budú zdiskreditovaní lekári, bude poškodené meno nemocnice a samozrejme sa ľahšie predá.  

Otázka je teda ako veľmi sú (ne)závislé média. Nedávno som prispel do jednej diskusii na portáli jedných tzv.  nových nemenovaných nezávislých novín. Téma sa týkala práve zdravotníctva a otázka bola smerovaná priamo na vydavateľa, z akého dôvodu uverejňujú články namierené len proti lekárom.  Namiesto odpovede bol môj príspevok vymazaný a na mail mi nikto neodpovedal. Preto by ma zaujímalo, do akej miery je zaručená objektivita novinárov. Prečo môže novinár kritizovať, ale nemôže byť kritizovaný čitateľmi? Hlavne ak je ta kritika opodstatnená.

Prácu lekárov si vždy budem vážiť, bez ohľadu na to, či mi niektorí z nich pomohol  alebo nie. Chyba jednotlivca, by sa nemala prenášať na celú skupinu (nemocnicu).

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Čo si o autokamerách myslí polícia a môže ísť video na Facebook?

Autokamery snímajú aj poznávacie značky a tváre ľudí, s videami preto treba narábať opatrne.

DOMOV

Smer opúšťajú nitrianski členovia, nepáčia sa im miestne kšefty

Predseda miestneho klubu je nespokojný.


Už ste čítali?